Samarbejdsaftale med kursus- og konferencecentre

FTF har samarbejdsaftaler med landets førende kursus- og konferencecentre. Ring til det relevante konferencecenter og oplys, at der er en FTF-aftale for at opnå den aftalte rabat.

BYMOSE HEGN HOTEL & KURSUSCENTER
Tlf: 48 79 84 00
Kontaktperson: Pernille Hansen 
www.bymosehegn.dk.

 

COMWELL 
www.comwell.dk
Tlf: 70274274/24945580
Kontaktperson: Christian Garst

Comwell Aarhus, www.comwellaarhus.dk tlf. 86728000 
Comwell Borupgaard, www.comwellborupgaard.dk tlf. 48380333 
Comwell Campus Klarskovgaard, www.comwellklarskovgaard.dk tlf. 72162000 
Comwell Conference Center Copenhagen, www.comwellconferencecopenhagen.dk tlf. 32473030 
Comwell Holte, www.comwellholte.dk tlf. 45477400  
Comwell Hvide Hus Aalborg, www.comwellaalborg.dk tlf. 98138400 
Comwell Kellers Park, www.comwellkellerspark.dk tlf. 76411717 
Comwell Kolding, www.comwellkolding.dk tlf. 76341100 
Comwell Kongebrogaarden, www.comwellkongebrogaarden.dk tlf. 63416341 
Comwell Korsør, www.comwellkorsor.dk tlf. 58350110 
Comwell Køge Strand, www.comwellkogestrand.dk tlf. 56653690 
Comwell Middelfart, www.comwellmiddelfart.dk tlf. 63418100 
Comwell Roskilde, www.comwellroskilde.dk tlf. 46323131 
Comwell Sorø, www.comwellsoroe.dk tlf. 57835600  
Comwell Sport Rebild Bakker, www.comwellsport.dk tlf. 98391222

 

DGI BYEN

http://www.dgi-byen.dk/www.dgi.dk
Tlf: 33298060
Kontaktperson: Rikke Colin

FIRST HOTELS

www.firsthotels.dk
Tlf: 36155118
Kontaktperson: Karina Märtens Lauritzen

First Hotel Kong Frederik, www.firsthotels.dk/kongfrederik tlf. 33 12 59 02 
First Hotel Copenhagen, www.firsthotels.dk/copenhagen tlf. 70 12 73 73

First Hotel G & Suites, www.firsthotels.dk/gsuites tlf. 45 70 00 15

First Hotel Mayfair, www.firsthotels.dk/mayfair tlf. 70121700

First Hotel Excelsior, www.firsthotels.dk/ecxelsior tlf. 33 24 50 85

First Hotel Høje Taastrup, www.firsthotels.dk/hojetaastrup tlf. 43 99 77 66

First Hotel Europa, www.firsthotels.dk/europa tlf. 70 12 51 51

First hotel Aalborg, www.firsthotels.dk/aalborg tlf. 98 10 14 00

First Hotel Marina, www.firsthotels.dk/marina tlf. 45 89 17 11

First Hotel Kolding, www.firsthotels.dk/kolding tlf. 76 34 54 00<

First Hotel Grand, www.firsthotels.dk/grandodense tlf. 66 11 71 71

BEST WESTERN HOTEL FREDERICIA

www.hotel-fredericia.dk

tlf. 62176208

Kontaktperson: Thomas Danielsen

FREDERIK VI's HOTEL
www.frederik6hotel.dk

tlf. 65941313
Kontaktperson: Susanne Andreasen

HOTEL FAABORG FJORD

www.hotelfaaborgfjord.dk

tlf. 62611010

Kontaktperson: Charlotte Stiller

HUSET

www.huset-kursuscenter.dk

tlf. 70123600

Kontaktperson: Tina Schütt

KURSUSCENTRE.DK ApS

www.kursuscentre.dk

tlf. 63401906

Kontaktperson: Morten Pedersen

LEGOLAND HOTEL & CONFERENCE

www.legolandconference.dk

tlf. 75331244

Kontaktperson: Helle Hodal

RADISSON BLU HOTELS

www.radissonblu.dk

tlf. 70200369

Kontaktperson: Linda Elvig Pedersen

Park Inn Copenhagen Airport, KBH, www.parkinn.dk/hotel-koebenhavn , tlf. 32870202

Radisson Blu Scandinavia, KBH, www.radissonblu.dk/scandinaviahotel-koebenhavn tlf. 33965000

Radisson Blu Falconer, KBH, www.radissonblu.dk/falconerhotel-koebenhavn tlf. 38158001

Radisson Blu Royal Hotel, KBH, www.radissonblu.dk/royalhotel-koebenhavn tlf. 33426000

Radisson Blu H.C. Andersen Hotel, Odense, www.radissonblu.dk/hotel-odense tlf. 66147800

Radisson Blu Scandinavia, Århus, www.radissonblu.dk/hotel-aarhus tlf. 86128665

Radisson Blu Limfjord Hotel, Ålborg, www.radissonblu.dk/hotel-aalborg tlf. 98164333

Radisson Blu Hotel, Silkeborg, www.radissonblu.dk/hotel-silkeborg tlf. 88822222

SCANDIC

www.scandichotels.dk

tlf. 33480400

kontaktperson: Mette Broby

Scandic Palace Hotel, KBH, www.scandichotels.dk/palace-hotel tlf. 33428524

Scandic Front, KHB, www.scandichotels.dk/front tlf. 33765993

Scandic Webers, KBH, www.scandichotels.dk/webers tlf. 33765993

Scandic Copenhagen, www.scandichotels.dk/copenhagen tlf. 33757125

Scandic Sydhavnen, www.scandichotels.dk/sydhavnen tlf. 88333673

Scandic Glostrup, www.scandichotels.dk/glostrup tlf. 43221623

Scandic Hvidovre, www.scandichotels.dk/hvidovre tlf. 36860480

Scandic Eremitage, Lyngby, www.scandichotels.dk/eremitage tlf. 45204063

Scandic Roskilde, www.scandichotels.dk/roskilde tlf. 46306342

Scandic Ringsted, www.scandichotels.dk/ringsted tlf. 57681255

Scandic Aarhus City, www.scandichotels.dk/aarhus-city tlf. 89318140

Scandic Aarhus Vest, www.scandichotels.dk/aarhus-vest tlf. 89434429

Scandic The Reef, Frederikshavn, www.scandichotels.dk/frederikshavn tlf. 96202827

Scandic Aalborg, www.scandichotels.dk/aalborg tlf. 96350453

Scandic Regina, Herning, www.scandichotels.dk/herning tlf. 96274330

Scandic Silkeborg, www.scandichotels.dk/silkeborg tlf. 87205412

Scandic Bygholm Park, Horsens, www.scandichotels.dk/horsens tlf. 76254805

Scandic Kolding, www.scandichotels.dk/kolding tlf. 76321730

Scandic Olympic, Esbjerg, www.scandichotels.dk/esbjerg tlf. 75181188

Scandic Sønderborg, www.scandichotels.dk/sonderborg tlf. 74422600

Scandic Jacob Gade, Vejle, www.scandichotels.dk/vejle tlf. 76700000

Scandic Odense, www.scandichotels.dk/odense tlf. 63172806

SEVERIN LILLEBÆLT HOTEL

http://severinkursuscenter.dk/

tlf. 63419100

kontaktperson: Angelika Rosenberg

SINATUR KONFERENCEHOTELLER

www.sinatur.dk

tlf.

Kontaktperson: kommer snarest

Sinatur Skarrildhus, Herning, www.sinatur.dk/skarrildhus tlf. 97196233

Sinatur Haraldskær, Vejle, www.sinatur.dk/haraldskaer tlf. 76496000

Sinatur Sixtus, Middelfart, www.sinatur.dk/sixtus tlf. 64411999

Sinatur Gl. Avernæs, Assens, www.sinatur.dk/glavernaes tlf. 63737373

Sinatur Storebælt, Nyborg, www.sinatur.dk/storebaelt tlf. 65314002

Sinatur Frederiksdal, København, www.sinatur.dk/frederiksdal tlf. 45854333

BEST WESTERN HOTEL SVENDBORG

www.hotel-svendborg.dk

TLF. 62211700

Kontaktperson: Thomas Danielsen

VINGSTED HOTEL & KONFERENCECENTER

www.vingsted.dk

tlf. 75865533

Kontaktperson: Anne Mette Ravn