Samarbejdsaftale med kursus- og konferencecentre

FTF har samarbejdsaftaler med landets førende kursus- og konferencecentre. Ring til det relevante konferencecenter og oplys, at der er en FTF-aftale for at opnå den aftalte rabat.

  

BYMOSE HEGN HOTEL & KURSUSCENTER
Kontaktperson: Pernille Hansen 
Tlf: 48 79 84 00 
www.bymosehegn.dk.

  

HORNSTRUP KURSUSCENTER 
Kontaktperson: Nina Andersen 
tlf. 75852111 
www.hornstrupkursuscenter.dk 

 

KOBÆK STRAND KONFERENCECENTER 
kontaktperson: Marianne Henriksen 
tlf. 58194515 
kobaek-strand.dk

 

SEVERIN KURSUS- OG KONFERENCECENTER 
kontaktperson: Angelika Rosenberg 
Tlf. 63419100 
http://severinkursuscenter.dk/

 

SINATUR KONFERENCEHOTELLER 
Kontaktperson: Mille Nielsen 
tlf. 20255561 
www.sinatur.dk 
Sinatur Skarrildhus, Herning, www.sinatur.dk/skarrildhus tlf. 97196233 
Sinatur Haraldskær, Vejle, www.sinatur.dk/haraldskaer tlf. 76496000 
Sinatur Sixtus, Middelfart, www.sinatur.dk/sixtus tlf. 64411999 
Sinatur Gl. Avernæs, Assens, www.sinatur.dk/glavernaes tlf. 63737373 
Sinatur Storebælt, Nyborg, www.sinatur.dk/storebaelt tlf. 65314002 
Sinatur Frederiksdal, København, www.sinatur.dk/frederiksdal tlf. 45854333

 

VILVORDE KURSUSCENTER 
Kontaktperson: Alexander Rallis Benkert 
tlf. 39637400 
www.vilvorde-kursuscenter.dk 

 

VINGSTED HOTEL & KONFERENCECENTER 
Kontaktperson: Brian Runge 
tlf. 75865533 
www.vingsted.dk

 

COMWELL 
Kontaktperson: Christian Garst 
Tlf: 70274274/24945580 
www.comwell.dk 
Comwell Aarhus, www.comwellaarhus.dk tlf. 86728000 
Comwell Borupgaard, www.comwellborupgaard.dk tlf. 48380333 
Comwell Campus Klarskovgaard, www.comwellklarskovgaard.dk tlf. 72162000 
Comwell Conference Center Copenhagen, www.comwellconferencecopenhagen.dk tlf. 32473030 
Comwell Holte, www.comwellholte.dk tlf. 45477400  
Comwell Hvide Hus Aalborg, www.comwellaalborg.dk tlf. 98138400 
Comwell Kellers Park, www.comwellkellerspark.dk tlf. 76411717 
Comwell Kolding, www.comwellkolding.dk tlf. 76341100 
Comwell Kongebrogaarden, www.comwellkongebrogaarden.dk tlf. 63416341 
Comwell Korsør, www.comwellkorsor.dk tlf. 58350110 
Comwell Køge Strand, www.comwellkogestrand.dk tlf. 56653690 
Comwell Middelfart, www.comwellmiddelfart.dk tlf. 63418100 
Comwell Roskilde, www.comwellroskilde.dk tlf. 46323131 
Comwell Sorø, www.comwellsoroe.dk tlf. 57835600  
Comwell Sport Rebild Bakker, www.comwellsport.dk tlf. 98391222

 

RADISSON BLU HOTELS 
Kontaktperson: Rasmus Nørgaard 
tlf. 21272032 
www.radissonblu.dk 
Park Inn Copenhagen Airport, KBH, www.parkinn.dk/hotel-koebenhavn , tlf. 32870202 
Radisson Blu Scandinavia, KBH, www.radissonblu.dk/scandinaviahotel-koebenhavn tlf. 33965000 
Radisson Blu Falconer, KBH, www.radissonblu.dk/falconerhotel-koebenhavn tlf. 38158001 
Radisson Blu Royal Hotel, KBH, www.radissonblu.dk/royalhotel-koebenhavn tlf. 33426000 
Radisson Blu H.C. Andersen Hotel, Odense, www.radissonblu.dk/hotel-odense tlf. 66147800 
Radisson Blu Scandinavia, Århus, www.radissonblu.dk/hotel-aarhus tlf. 86128665 
Radisson Blu Limfjord Hotel, Ålborg, www.radissonblu.dk/hotel-aalborg tlf. 98164333 
Radisson Blu Hotel, Silkeborg, www.radissonblu.dk/hotel-silkeborg tlf. 88822222

 

SCANDIC 
kontaktperson: Cecilie Philipson 
tlf. 33480400 
www.scandichotels.dk 
Scandic Palace Hotel, KBH, www.scandichotels.dk/palace-hotel tlf. 33428524 
Scandic Front, KHB, www.scandichotels.dk/front tlf. 33765993 
Scandic Webers, KBH, www.scandichotels.dk/webers tlf. 33765993 
Scandic Copenhagen, www.scandichotels.dk/copenhagen tlf. 33757125 
Scandic Sydhavnen, www.scandichotels.dk/sydhavnen tlf. 88333673 
Scandic Glostrup, www.scandichotels.dk/glostrup tlf. 43221623 
Scandic Hvidovre, www.scandichotels.dk/hvidovre tlf. 36860480 
Scandic Eremitage, Lyngby, www.scandichotels.dk/eremitage tlf. 45204063 
Scandic Roskilde, www.scandichotels.dk/roskilde tlf. 46306342 
Scandic Ringsted, www.scandichotels.dk/ringsted tlf. 57681255 
Scandic Aarhus City, www.scandichotels.dk/aarhus-city tlf. 89318140 
Scandic Aarhus Vest, www.scandichotels.dk/aarhus-vest tlf. 89434429 
Scandic The Reef, Frederikshavn, www.scandichotels.dk/frederikshavn tlf. 96202827 
Scandic Aalborg, www.scandichotels.dk/aalborg tlf. 96350453 
Scandic Regina, Herning, www.scandichotels.dk/herning tlf. 96274330 
Scandic Silkeborg, www.scandichotels.dk/silkeborg tlf. 87205412 
Scandic Bygholm Park, Horsens, www.scandichotels.dk/horsens tlf. 76254805 
Scandic Kolding, www.scandichotels.dk/kolding tlf. 76321730 
Scandic Olympic, Esbjerg, www.scandichotels.dk/esbjerg tlf. 75181188 
Scandic Sønderborg, www.scandichotels.dk/sonderborg tlf. 74422600 
Scandic Jacob Gade, Vejle, www.scandichotels.dk/vejle tlf. 76700000 
Scandic Odense, www.scandichotels.dk/odense tlf. 63172806