Intet news_id angivet

Undervisere

Hans C. Hansen

Hans C. Hansen

Undervisning af tillidsrepræsentanter og ledere i FTF’s organisationsområde har været en Hans´ hovedopgaver i mere end 20 år.

Læs mere

Hans C. Hansen

Hans C. Hansen

Konsulent, FTF

De sidste år har han fortrinsvis arbejdet med samtalen som et vigtigt redskab for både TR og leder med hovedvægt på coaching og løsningsfokuserede metoder. En af hans kæpheste er, at vi alt for ofte påtager os at løse de andres problemer. Opgaven for TR eller ledere er ofte at hjælpe medlemmer og medarbejdere med at løse problemet selv, og her har de vældig brug for at være dygtige til at vælge mellem flere metoder under samtalen.

I 2004 var Hans´ projektleder for TRoLD – TR og Læring i Dagligdagen – et stort FTF læringsprojekt med omk. 50 TR fra en række af FTF’s organisationer som deltagere.
Hans´ seneste uddannelse er MPO i 2004 – Master of the Psychology of Organisations – Roskilde Universitet.
Siden 2007 har han også arbejdet med individuel coaching af ledere.

Per Frydenreim Møller

Per Frydenreim Møller

Per er ansat i FTF’s afdeling for Overenskomster og Ansættelsesret

Læs mere

Per Frydenreim Møller

Per Frydenreim Møller

Advokat, FTF

Per Frydenreim Møller har været advokat i mere end 10 år og har arbejdet med ansættelsesret, dels i organisationer, dels som erhvervsadvokat. Han har derudover været konstitueret som dommer i Østre Landsret. Han har stor erfaring i at føre retssager ved domstolene og har deltaget i lovforberedende arbejde under Beskæftigelsesministeriet.

Hvis du har spørgsmål

Hanne Christensen

Hanne Christensen

Sekretær

Telefon: 3336 8877

Mobil:

Intet news_id angivet

Få FTF kurser på mail